Raport z badania snu

aparatem Watch-PAT200

 

Watch-PAT200 prezentuje nową jakość w diagnostyce snu!

U wielu pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny występuje jednoczesnie nieprawidłowa architektura snu. W niektórych przypadkach stadium snu REM może być znacznie zredukowane lub w ogóle nie występować, co prowadzi do zaburzeń funkcji poznawczych. Aparat Watch-PAT 200 dostarcza pełnego wykresu architektury snu, co stanowi fundament współczesnej diagnostyki obturacyjnych bezdechów podczas snu.

Raport z badania zawiera pełną detekcję stadiów snu (REM/NREM, przebudzenie/sen, sen płytki/ sen głęboki). Ponadto w raporcie zawarte są informacje o poziomie nasycenia krwi tlenem (SaO2), rytmie serca (HR), a także standardowe indeksy (RDI, AHI, ODI).
Te bardzo istotne indeksy obliczane są dla rzeczywistego czasu snu a nie dla czasu badania.
Po podłączeniu do aparatu dodatkowego modułu, otrzymujemy informację na temat zmian pozycji ciała w czasie snu i chrapaniu.

Graficzne wykresy umieszczone w raporcie przedstawiają procentowy udział snu i przebudzeń oraz udział procentowy stadiów snu REM/NREM. Wykres wskaźników pRDI, pAHI oraz ODI obrazuje całkowitą liczbę zdarzeń oddechowych w czasie badania. Wykres zmian wskaźników pRDI, PAHI , ODI można prezentować w ujęciu historycznym, po kilkukrotnym przebadaniu jednego pacjenta.

Watch-PAT 200 jest jedynym dostępnym na rynku aparatem do badań przesiewowych bezdechu podczas snu, który podaje w pełni obiektywne dane na temat indeksów zaburzeń oddechowych, ponieważ odnosi je do rzeczywistego czasu snu a nie do czasu badania. Ponadto jako jedyny aparat na rynku Watch-PAT 200 zapewnia pełny komfort badania, którego oczekuje współczesny pacjent.

Raport - bezdechy REM zależne
Raport nr 2
Raport nr 3

 
 
© MEDISOFT | Grupa duskusyjna zarejestrowanych użytkowników Watch-PAT | Ostatnia modyfikacja 24.10.2009